Енциклопедія професій

Кондитер

Verze pro tiskPDF verze
Кондитер

З історії виникнення та розвитку професії: 

Слово "кондитер" походить від італійського дієслова "кандіере", що означає "варити в цукорі". Робота кондитером отримала найбільший розвиток в Італії, у Венеції, лише з появою цукру в кінці XV-початку XVI століття. До тих пір солодощі в Європі купували у арабів, найдавніших кондитерів в світі, яким цукор був відомий ще з 850 року. Не випадково на Сході, в арабських країнах і в Ірані, досі випікають найрізноманітніші в світі солодощі.

Освіта: 

Здобути освіту за спеціальністю кондитера можна у спеціальних навчальних закладах. Після закінчення, молодому фахівцю присвоюється розряд. За бажанням, продовжити навчання можна вступивши до ВУЗу на спеціальність «Технолог кондитерського виробництва».

Опис технологічного процесу: 

Виробництво різних груп і видів кондитерських виробів має 3 технологічні етапи:

  • підготовчий (забезпечення виробництва сировиною та іншими матеріалами);
  • основний (отриманням кондитерських мас, формуванням виробів, випікання та подальша обробка їх поверхні);
  • заключний (пакування, зберігання та реалізація).

Посадові обов'язки: 

Готувати за рецептом різні види кондитерських виробів з борошна, різноманітні креми і начинки. В обов'язковому порядку, після приготування будь-якого кондитерського виробу, необхідно перевірити вагу готового виробу, що допоможе визначити, чи все, відповідно до рецептури, було дотримано.

Вимоги до професійної діяльності: 

В ході роботи кондитер повинен добре володіти інформацією про всі види продуктів, знати їх склад та смакові якості. Фізична витривалість - чимало часу доводиться проводити в приміщенні з високою температурою, працювати стоячи.

Правила безпеки: 

В роботі кондитером необхідно дотримуватися всіх вимог правил безпеки та безпеки при роботі з електрообладнанням. Для початку роботи в кондитерському цеху необхідно одягнути належний за нормами спецодяг, прибрати волосся під головний убір. Перевірити щоб не було звисаючих кінців спецодягу. Категорично заборонено заколювати спецодяг шпильками або голками, а також необхідно зняти всі ювелірні прикраси.

Протипоказання до професії: 

Для роботи кондитером, ви не повинні бути схильні до алергічних реакцій, так як вам доведеться працювати з величезною кількістю продуктів харчування. Через підвищений температурний режим роботи та високу вологість до роботи кондитером не допускаються особи з проблемами серцево-судинної, дихальної, опорно-рухової системами.

Кар'єрний ріст: 

Все залежить лише від ваших прагнень і динаміки розвитку компанії, в якій працює кондитер.

Оплата праці: 

В середньому, робота кондитером в Чехії оплачується в розмірі від 80 крон/год.

Довгострокове співробітництво: 

Надаємо легальне працевлаштування в Чехії - в пекарнях Pekárna PAC и Pekárna Kabát. Візова підтримка. Допомога з перекладом документів на чеську мову. Соціальний пакет (медичне страхування, відрахування в пенсійний фонд). Всіх працівників забезпечуємо проживанням.

Хороший темп зростання економіки Чехії. Прискорення до п'яти відсотків
ВВП Чехії в третьому кварталі прискорив річне зростання до п'яти відсотків з 4,7 відсотка в другому кварталі. У...
Найнижчий відсоток безробіття в Європі - Чехія
За даними Міністерства праці Чеської Республіки в жовтні кількість безробітних знизилася до 3,6 відсотка. В останній...
Робота в DB Schenker - чеська логістична компанія
DB Schenker - чеська логістична компанія, яка має 20 представництв по всій Чехії Компанії DB Schenker вдається гнучко...
Різдвяна лихоманка починає набирати обертів. Попит на тимчасових працівників в Чехії є величезний
Власники інтернет - магазинів і кур'єрські служби доставки товарів очікують рекордний товарообіг в передріздвяну...