Робота в Чехії для іноземців з України, Росії та інших країн СНД в Чехії. Огляд нових та існуючих тенденцій на ринку праці Чехії.
Інтернет ресурсом robotapraha.com було проведено огляд пропозицій по працевлаштуванню на ринку праці Чехії для іноземців. Головна новина – з серпня 2016 року розпочала роботу спеціальна програма уряду Чеської Республіки по працевлаштуванню в Чехії п`яти тисяч українців щороку.
Для роботи в Чехії доступні 2 форми: повна зайнятість і тимчасова (сезонна) форма працевлаштування.
Для роботи в Чехії користуються попитом не лише працівники на повну зайнятість, а і на умовах тимчасової (сезонної) роботи. Остання форма працевлаштування в Чехії зараз дуже поширена. Переважна більшість вакансій по сезонній роботі в Чехії можна знайти в сільськогосподарському секторі – збір овочів та фруктів, а також різноманітні польові роботи. Дуже цікава у плані отримання додаткового заробітку є така форма тимчасового працевлаштування як «Фушка» (з чеської мови «Fuška») – динамічний та оперативний ресурс робочої сили. Оголошення в місцевих газетах та інтернет ресурсах Чехії виглядають приблизно так: «Потрібні робітники на склад в околиці Праги для виконання робіт з упакування готової продукції. Час роботи: від 22.00 до 08.00. Надається технологічна перерва 20 хвилин кожні 3 години. Оплата праці: 60-70 крон за годину. Тимчасова робота в Чехії в класичному розумінні, пропонується у сфері послуг (робота гід-екскурсоводом, робота для студентів в мережі ресторанів швидкого харчування (McDonalds, Burger King, KFC).
Розвиток нових форм організації та менеджменту складських приміщень. Робота в Чехії в «Логістичних парках»
За останні декілька років спостерігається активний розвиток логістичних центрів світових брендів. «Логістичний парк» - величезні за площею складські приміщення (від 60000 кв.м.) спроектовані за всіма вимогами по складуванню та дистрибуції товарів будь-якої галузі промисловості. З вакансій на повну зайнятість можна відмітити дедалі більшу потребу у водіях вилкового навантажувача на складі, операторах на стрічковому конвеєрі (транспортері). Для роботи в Чехії, місцеві компанії нерідко запрошують на роботу тих спеціалістів, які в своїй країні отримали освіту з менеджменту та маркетингу і вже в ході співбесіди показали відмінні знання та навички у сфері своєї професійної діяльності.
Дуже важливим є і рівень володіння іноземними мовами для іноземців, які мають на меті отримати роботу в Чехії, зокрема чеською мовою. Згідно статистичних даних, у 2016 році близько третини чеських фірм та організації пропонували робочі місця іноземцям, які не володіли чеською мовою. Легальна вакансія, у випадку якщо працівник не володів чеською мовою пропонувалася на низькокваліфікованих посадах з оплатою праці не більше ніж 75 чеських крон за годину.