Слюсар
З історії виникнення та розвитку професії:
З'явилася професія слюсаря-ремонтника ще в той час, коли були винайдені перші механізми та машини. Тоді й знадобилися професіонали для їх обслуговування, складання та ремонту. Про слюсарну справу вперше згадується в віденському архіві в 1463 році. Перший слюсарний цех утворився в Німеччині в 1545 році. А власне назва даної професії походить від назви замку Шлоссер: німецьким словом «Schlosser» називали майстрів, які виготовляли замки.
Освіта:
Пройти навчання роботі слюсаря можна в профільному коледжі. Також, якщо є бажання, можна за невеликий термін часу вдатися в суть робочого процесу в ролі «учня» і здобути безцінний досвід безпосередньо на виробництві.
Опис технологічного процесу:
В даний час налічується кілька десятків професій і спеціалізацій слюсарів. Найбільш розповсюджені з них: слюсар-механік, слюсар по ремонту, слюсар-електрик і слюсар-сантехнік. Виходячи з вищесказаного, можна зробити висновок, що технологічний процес роботи слюсаря певною мірою відрізняється від спеціалізації до спеціалізації, але головною умовою роботи слюсаря незалежно від спеціалізації є те, що техніка повинна бути в справному стані протягом усього терміну експлуатації.
Посадові обов'язки:
У посадові обов'язки роботи слюсарем в Чехії входить: - технічна діагностика і встановлення ступеня зносу механізмів та пристроїв, а також їх деталей і частин; ремонтні роботи по відновленню як окремих вузлів і деталей машин, так і обладнання в цілому; - виготовлення спеціальних пристроїв для ремонту і складання; - монтаж, перевірка і регулювання верстатів, машин і агрегатів;
Вимоги до професійної діяльності:
Для роботи слюсарем потрібно мати відмінне здоров'я, особливо зір, пам'ять та окомір. Професія слюсаря передбачає фізичне навантаження середнього ступеня. Але нерідко доводиться працювати в небезпечних виробничих умовах.
Правила безпеки:
Відомо, що робота слюсарем відрізняється підвищеним рівнем травматизму на виробництві, тому від працівників вимагається беззастережне дотримання норм техніки безпеки. Щоб в майбутньому уникнути розвитку захворювань суглобів, причиною яких є вібраційні хвилі від багатьох інструментів, треба подбати про наявність ефективного захисту для рук, працювати тільки в універсальних рукавичках, які нейтралізують вібрацію.
Протипоказання до професії:
Робота слюсарем не підходить особам з порушеним опорно-руховим апаратом, слабкою серцево - судинною системою, поганим зором, схильністю до психічних розладів, астматикам і алергікам.
Кар'єрний ріст:
Кар'єрний ріст слюсаря базується на підвищенні кваліфікації та отримання більш високих розрядів, поетапне збільшення заробітної плати є головною мотивацією. Найбільш досвідчені слюсарі з часом отримують право займати контролюючі посади.
Оплата праці:
У середньому, робота слюсаря в Чехії оплачується в розмірі від 100 крон / год.
Довгострокове співробітництво:
Надаємо легальне працевлаштування в Чехії. Візова підтримка. Допомога з перекладом документів на чеську мову. Соціальний пакет (медичне страхування, відрахування в пенсійний фонд). Всіх працівників забезпечуємо проживанням.
Категорія: