Our partners

Opavia - Mondelez Czech Republic s.r.o.

Verze pro tiskPDF verze
Opavia. Партнер WORKINTENSE

Proč Mondelēz Int.?

Mondelēz International, Inc. (NASDAQ: MDLZ), přední světový výrobce cukrovinek a snacků (včetně rozpustných nápojů), vstoupil na světový trh 1. října 2012 a ihned se stal celosvětovým lídrem ve výrobě cukrovinek a snacků. Společnost, dříve známá jako Kraft Foods, výrobce oblíbených značek, jako jsou Cadbury Dairy Milk, LU, Milka, Nabisco, Oreo, Tang a Trident, po rozdělení své potravinářské části v Severní Americe změnila jméno na Mondelēz International. Toto jméno je nově vytvořeným výrazem, který vyvolává představu lahodného světa plného radostných okamžiků („Monde“ pochází z latinského slova „svět“ a „delēz“ je slovní hříčkou pro slovo „lahodný“).

Současnost

Společnost Mondelez Czech Republic je součástí společnosti Mondelēz International. Ta je předním světovým výrobcem čokolády, sušenek, žvýkaček, bonbonů a rozpustných nápojů, jehož obrat v roce 2016 činil 26 miliard amerických dolarů.

Společnost Mondelēz International, která je nástupcem společnosti Kraft Foods, zaměstnává 90 tisíc lidí a přináší radostné chvíle lahodné chuti spotřebitelům ve 165 zemích světa. Patří jí značky, jejichž hodnota se vyjadřuje v miliardách dolarů a mezi něž patří čokolády Milka a Cadbury Dairy Milk, sušenky LU, Nabisco a Oreo, rozpustné nápoje Tang a žvýkačky Trident.

Mondelēz International působí v České republice a na Slovensku od roku 1992 a dnes je nezpochybnitelnou jedničkou ve výrobě sušenek a čokoládových cukrovinek na českém i slovenském trhu. Ve čtyřech továrnách, dvou obchodních jednotkách a centru sdílených služeb zaměstnává téměř 2,5 tisíce lidí a obchodní zastoupení firmy zde prodává 430 produktů pod 19 značkami.

„Dnešek je výjimečným dnem. Začínáme jako Mondelēz International a uvádíme do chodu celosvětovou výrobu cukrovinek i snacků, které spotřebitele zcela jistě potěší,“ uvedla 1. října 2012 Irene Rosenfeld, předsedkyně představenstva a generální ředitelka společnosti. „Do našeho začátku jsme dostali obrovskou šanci. Máme k dispozici 35 miliard USD a značky jako Oreo, Cadbury Dairy Milk a Milka, které mají lidé rádi po celé generace.“ 

V České republice pak společnost Mondelēz International, dříve působící jako Kraft Foods, začala fungovat pod novým názvem 29. dubna 2013.

O našich továrnách

Na území České republiky a Slovenska vyrábí Mondelēz International své výrobky v celkem čtyřech továrnách.

Historie bratislavské továrny Figaro sahá až do 19. století, kdy zde bratři Stollwerckové otevřeli pobočku své výroby. Začali nejdříve známými bonbony a zákusky, ale brzy se stala hlavním výrobním artiklem čokoláda.

Továrna Opavia nese své jméno podle města Opavy, kde se v největší továrně Mondelēz International na území České republiky a Slovenska vyrábějí sušenky.

Další továrnu na sušenky, známou pod označením Deli, najdete v Lovosicích a stejně jako Opavia zásobuje zbožím nejen Českou republiku a Slovensko, ale i zahraničí.

To ostatně platí i o továrně Kolonáda v Mariánských Lázních, jejímž hlavním artiklem jsou oblíbené lázeňské oplatky, známé jako tradiční pochoutka nebo suvenýr z lázní.

 

Opavia - Mondelez Czech Republic s.r.o.

Показано 1 - 1 з 1 знайдених вільних робочих місць

Робота для сімейних пар. Оплата від 118 – 130 крон/год + надбавки. Середня з/п від 26 000 крон/міс. Надаємо житло. Оформляємо чеську робочу візу
Хороший темп зростання економіки Чехії. Прискорення до п'яти відсотків
ВВП Чехії в третьому кварталі прискорив річне зростання до п'яти відсотків з 4,7 відсотка в другому кварталі. У...
Найнижчий відсоток безробіття в Європі - Чехія
За даними Міністерства праці Чеської Республіки в жовтні кількість безробітних знизилася до 3,6 відсотка. В останній...
Робота в DB Schenker - чеська логістична компанія
DB Schenker - чеська логістична компанія, яка має 20 представництв по всій Чехії Компанії DB Schenker вдається гнучко...
Різдвяна лихоманка починає набирати обертів. Попит на тимчасових працівників в Чехії є величезний
Власники інтернет - магазинів і кур'єрські служби доставки товарів очікують рекордний товарообіг в передріздвяну...